(הדשא הירוק של הבית – (טום ג’ונס + אמנים שונים עושים וייר

להתחיל עם טום ג’ונס ולסיים עם “וייר” , ערב מוזר עובר על הבלוג.הכוונה הראשונית היתה להעביר את הערב כולו באוזן בר, לפתוח את האזניים לגרסאות כיסוי של וייר, לחגוג את בואה של להקת האם בשני לנובמבר הקרב והולך, רק מה, לפעמים החיים מובילים אותך אחרת, והבלוג הזה שמתנהג אחרת מחליט פתאום לתפוס את ההזדמנות, לקחת את בת זוגתו בידיו ולצעוד אל עבר היכל נוקיה על מנת לחזות בגופותיהם הם באליל נעורי אביו, הלו הוא סר טום ג’ונס בן השבעים וארבע. ומה עם וייר? , אל דאגה , נעזוב לפני ההדרן ( אמרו לי שעשה את “קיס” ) , נמלא את הבטן ב”טוני וספה” ואודרוב לאוזן על מנת לתפוס את ערן צור, “אנטיביוטיקה” ו”וועדת חריגים” עושים את הויירים שלהם. וזה בדיוק מה שקרה. תשע בערב , טום ג’ונס על הבמה, לצידו הלהקה, המוני נגנים, גיטרות, תופים, כלי נשיפה, קלידים זמרות רקע והמון המון וידאו. נראה טוב הג’ונס הזה. מרחוק. אנחנו אי שם ליד היציע. עושה כושר הילד, מחוייט ומעונב ( הוא יוריד את הג’קט בהמשך) ,התחושה היא של כאילו ואנחנו בהופעה במדיסון סקוור גרדן,אני נזכר ברגע המופלא של אריק קלפטון שם במדיסון ,עוצם ופוקח עיניים והנה אני שוב בנוקיה , ויפה בנוקיה, וטום ג’ונס שומר על כשרון הופעה , שאו כמו ששאו אמור להיות, עם פניות לקהל,אנקדוטות מן החיים, צחקוקים והלו תל אביב , פרפורמר מעולה, הקול אותו קול כמו של פעם, אולי אפילו יותר,וכמה שמוזר,עם כניסתו לתווים הראשונים של “גרין גרין גראס אוף הום” אני מרגיש את טיפות הדמע שחונקות את גרוני, נכנס למצב רוח נוסטלגי, אחר כך גם נשפך על “דלילה” אפילו מזמזם בהחבא יחד עם אלפי הקהל האחרים, מתבונן סביב, יודע שאפשר לעשות את זה גם אחרי גיל שבעים, עובדה , הולך לו לטום ג’ונס אצלנו, אז תסלחו לו שחלק די גדול מן השירים לא מגיע לקרסולי הלהיטים, אבל מעבר לזה, הוא עשה גם את כל הלהיטים, ויודעים מה ? , הצליח , לרגש. נו טוב, אז רק בלהיטים. וזה בסדר.והנה רגע על הבמה, ועיבוד “אמנותי”       פרימיטיבי משהו לפוסטר ההופעה וגם צילום קהל , כי השיער הלבן של ג’ונס, מוכיח שלא משנה מה צבע השיער,  למוסיקה אין גיל.

DSC_0014

טום ג'ונס, במה, מראה כללי, נוקיה, 26.10.13

טום ג'ונס,קולאג', אוק.13
בסך הכל היה טוב. ניתן להגיד שנהנתי מן המוכר והידוע, לא נשפכתי, בעצם, חצי נהנתי. זה בסדר , נכון?

אז ללכת מחר.? ( הופעה נוספת ב 28.10.13) בגדול כן, שווה את הכסף, לא 1800 שקל, זה לא, 250 ביציע , בהחלט שווה.

הספיק.עזבנו אחרי הדרן ראשון. עושה את דרכי לאוזןבר.משחזר עתיד צפוי, רואה עצמי נדחק אל עבר הבמה על מנת לצלם וידאו, נדחק בין מאות אנשי הקהל הצפוף, מתאכזב לגלות אולם ריק למחצה, קולין ניומן ומלכה שפיגל בקהל, רוצה שיהיו יותר, מתכנס בעצמי אל מול הרחבה הריקה ,נותן למוסיקה לעשות את שלה. ערן צור עושה את “אייד שוד הב נון בטר” ( מנסה להדפיס שמות באנגלית, סורי, המחשב משבש לי את הכל, חוזר לעברית ) ,”אנטיביוטיקה” עושה שני שירים , ועדת חריגים עושה את “טו מן אין א רום ” , הם מבצעים את זה פעמיים, הם מצויינים. ניגש לקולין , הנה הוא , מנהל הגמנסיה אל מול תלמידיו, רק שירגישו טוב, רק שיאהב את ביצועיהם של הילדים לשיריו הנצחיים. היו אחרים שפספסתי, כן, בגלל טום ג’ונס, “לילה” , אסף תג’ר, “ממבס “, ספי אפרתי,כולם עשו “וייר” , אז הנה הם מתקרבים, קודם יופיעו באיסטנבול, אחר כך יחזרו לארץ, בשני לנובמבר בבארבי ואוי לכם אם לא יהיה סולד אאוט. חייב להיות.

והנה אחד מן הביצועים המצויינים של “ועדת חריגים”

https://www.youtube.com/watch?v=ymsOYVvrKwE

תודה ויום נעים

הבלוג שמתנהג אחרת 🙂

Advertisements
This entry was posted in art, music, photography, pop, rock, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, מוסיקה, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s