זה יגמר בנקניקיה

ברי סחרוף מארח את מלכה שפיגל.

שוני, 28.9.2013

אשתדל לקצר,כי הבלוג הזה מתנהג אחרת.לא מבטיח.נתחיל עם הדרך לשוני.עוזב את תל אביב.מפעיל ג’י פי אס, נזכר באלי שנהב. נו טוב, אלי שנהב ,ארכיאולוג חבר, חפר את שוני,ואני כארכיאולוג לעת מצוא ניצבתי לצידו,אז כשחפר וגילה אמפיתיאטרון קטן וחמוד, והיום זקוק לג’י פי אס הזה,כי הזמן עושה את שלו,ואיכשהו בינימינה הולכת ותופחת , ומלאה בכיכרות,כששוני שוכנת לבטח בקצה,ופקק עמוס מכוניות מדדה אל מגרשי החניה המאובקים.מה שכן,הסדר מופתי ולא עובר הזמן והנה בתשע על השעון הכל מתחיל.ברי סחרוף.קבלו אותו.הקהל בהיסטריה.המון קהל,המון נגנים,המון בירה ,ריח הנקניקיות נישא באויר, אני דוחה סיפוקים.מחפשים מקום לשבת. תופסים מקום על מושבי האבן העתיקים, צופים מגבוה בהמוני האדם העומדים צפופים אל מול הבמה,עומדים נלהבים,מניפים זרועות,שרים בקול,רוקדים,וזה ברי לא מפספס דבר,עושה את כל מה שעשה מאז ומתמיד.קבלו  צילום.:

ברי סחרוף,שוני,קולאג',28.9.13

נכון יפה?
הלאה : עושה את כל מה שעשה מאז ומתמיד.מה זה אומר? זה אומר שיש שם הכל ,כולל “חלליות” ו “כמה טוב כמה יוסי,” וזה בסדר גמור לעשות הופעה של כל הלהיטים,וזה בסדר,כי זה ברי סחרוף,והקהל אוהב אותו,ואני נזכר מחדש איך שהשירים יפים,ויודע שיש לברי גם צדדים נוספים, ושלא צריך לדאוג,וש”כל הלהיטים” הם רק נישה בעשיה העצומה הזו שלו ( וראה “אדומי השפתות” ו”מינימל קומפקט” ואלבומי סולו פורצי דרך ) רק שהיום הוא מארח גם את מלכה שפיגל,ואנחנו ( אני ורעייתי שתחיה) באנו בעיקר בגלל החיבור לשפיגל,והנה המלכה והנסיך ניצבים יחדיו, ווהנה שפיגל שעמדה עד לרגע עליתה על הבמה, מציצה מבעד לחלון חדר האמנים מעל לבמה , ניצבת  מחדש לצידו של מי שניצבה איתו המון לאורך הדרך, כאן ועכשיו ,ולא בדיוק זרוקה אל זרועותיו, רק ככה  בכבוד לצידו וכאילו ולא חלפו השנים הם מתחילים עם אחד משירי אלבומה האחרון ( ור’ וידאו למטה) , ואז מכונת הזמן נכנסת להילוך מוביל אל עבר ימי מינימל העליזים ,כולל ביצוע מרגש ל”וון איי גו” ,זה שהקהל יודע שתעשה, ושר את המילים במקהלה ומביא לכולנו את הדימעה הנוסטלגית, ואז לאחר  ביצוע עמוס דיסטורשנים ותחושות פסיכדליות  ל “טומורו נוור נוז” מתוך ה”רוולוור”  של הביטלס מלכה פורשת חזרה לחלון המשקיף מעל לבמה, וברי ולהקתו האדירה ממשיכים ברצף הלהיטים, ואני שחיפשתי את החיבוק שלא היה, הבנתי שמה שעבד כאן בגדול נגע במוסיקה פרופר, בשירה המעודנת של האורחת בשילוב הוירטואוזי של גיטרת המאסטר, ולא בג’סטות ה השמנוניות של חיבוקים ונשיקות של מי שלא נפגשו והנה נפגשים מחדש ,אז אולי הפסדנו את הפלאשים המרצדים של מצלמות הפפארצ’י, אבל הרווחנו הופעה שכולה איכות וכיף ויופי ויוסי.הופעה של שעתיים עם כל הלהיטים ועם מלכה שפיגל באמצע.וכשהכל נגמר קירקרה הבטן,ונקניקיה מהבילה עמוסת כרוב חמוץ,קצ’אפ וטונות  של חרדל גלשה אל תוך ביטני בגליץ’ נפלא . והנה סיום טוב וטעים להופעה שכולה כיף ומוסיקה נפלאה.

היה טוב.היה יופי.היה ברי.הייתה מלכה.

והנה הוידיואים:

נתחיל עם מלכה וברי

נמשיך עם ברי:

בתודה
הבלוג שמתנהג אחרת

🙂

This entry was posted in art, music, photography, rock, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to זה יגמר בנקניקיה

  1. Meir Rakocz says:

    מיכאל יקר, איזה מזל שיש אותך ואתה הולך לכל המקומות שאני לא מספיק ונורא רציתי, וכשאתה חוזר גם אם נמרח לך קצת החרדל על השפתיים והאצבעות דביקות, הייתי שם, ואני רק יכול להודות לך
    מאיר

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s