Soft Moon Vs. Ringo Deathstarr

מתחיל לכתוב…מרגיש חובה לציין שמדובר בערב מיוחד, בראש רצים השמות של מי שהיו שם בקהל, והאמת שזה לא קורה הרבה במופעים, והאמת שפעמים רבות חורה לי שאין יותר מוזיקאים מקומיים בקהל, אבל הערב העניינים עובדים אחרת, הבארבי מלא במוזיקאים, מוזיקאים סקרנים,צמאים לחדש, לשונה, לבלתי מוכר, והנה הרשימה החלקית חלקם שם בגופם הפיזי, חלקם האחר נדמה לי כי היו, ואולי לא , ואולי טעיתי, אבל הנה הם כולם : ברי סחרוף, ישי אדר ( בני המה), נינט, אביב גפן , שי נובלמן,בוזין,איסר טננבאום,יובל הרינג ( וועדת חריגים) ,גיל לוז (ממבס) ,היו עוד, אבל כאן אני עוצר, מואס בפקיד הרכילאי, עובר הלאה. הערב הזה, והלואי והיו עוד רבים כמוהו, מביא לבארבי שתי להקות , היישר מארצות הברית, להקות טריות,צעירות, חדשות , יחסית או פחות, להקות שאולי מעטים מאוד הכירו קודם, להקות שמהוות סיכון כלכלי למי שמביא אותם לכאן,כי באמת שאי אפשר לנחש כמה יקנו כרטיס במחיר מלא, וטוב עשו המפיקים ( “המון ווליום” ) שהכריזו על שיטת מכירה מיוחדת, בנוסח של ” שלם כמה שבא לך לשלם” וזה עבד, הבארבי התמלא, אז נכון שהיה יכול להיות הרבה יותר מלא ( אגף ההרחבה לא נפתח) , אבל מי שכן הגיעו , הגיעו עם כל הרצון הטוב לפתוח אוזניים ( ועיניים) ל”רינגו דת’סטאר” ול “סופט מון ” , שאיכשהוא הוגדרו כאן כלהקות שוגייז, אבל לא, כי הערב הם לא תקעו ראשים בכפות הרגליים, הערב הם עמדו פרונטליים מול קהל הבארבי , ועשו את שלהם עד הסוף, כמו שהם עושים באמריקה, כמו שהם עושים תמיד.אז נתחיל עם הרינגו דת’סטאר.

רינגו דת'סטאר מעובד, בארבי, 28.8.13,בארבי

קובי אור ( פילוסוף הרוק) שעומד לצידי מגדיר אותם כלהקה שכונתית. ואללה , צדק. חמודים הלהקה הזו, בעצם חמודה ( הבסיסטית) פלוס שני גברים , שואבים מקורות מהפיקסיז וסוניק יות’ ועוד כמה דברים באמצע.וזה עבר בסדר ,בסדר גמור.מלודי על קצוות, בדיוק כמו השם. רינגו דת’סטאר.יופי של שם.

הנה וידאו להמחשה:

הפסקה. הדאבל ביל הזה , מסקרן, השמועות אומרות שהסופט מון , מנצחים בגדול. לא שיש כאן תחרות. שתי להקות כל אחת בשלה.הנה הם מתחילים.

סופט מון, מעובד , בארבי, 28.8.13

אני נזרק, המיינד מתעופף לעבר ה”פאראדיסיו” האמסטרדאמי, משהו בשחור שלהם זורק אותי ל”דוייטשה אמריקאנישה פרויינדשאפט” ( דאף) , משהו אחר ל”פסייכדליק פרז”, משהו אחר ( אפקט גיטרות ) ל”קיור”, משהו אחר ל”בונופייד” שלנו. האמת , שכל קטע מתחיל להידמות מידי למישנהו, זה מפריע לי, לרגעים אני משתעמם, לרגעים אחרים נסחף, משהו כאן לא עובד כראוי, הקטעים קצרים מידי, הנה אני נסחף, ובום, נגמר. קטעים של שלוש ארבע דקות, שהלוואי והיו מתארכים וסוחפים בהתמוטטיות הרעש הפסיכדלי שאיכשהו מרגיש כאן כמשגל נסוג, הנה מתקרבים לשיא, אין שיא.
אז הנה הוידאו של הקטע שחתם את ההופעה.נכון,קצר מידי
זה מדביק, מהדהד, מרקיד, ו….

סיכום?, טוב, סיכום למי שאין לו את הכוח לקרוא את כל מה שנכתב כאן למעלה:

היה יופי, היה יכול להיות עוד יותר יופי, בסך הכל – חוויה טובה. הלוואי עוד המון חוויות מהנות שכאלה, הלוואי ויגיעו עוד להקות צעירות מסוגן ,הלוואי והיינו ככל העולם, הלוואי ולא יקרו דברים רעים עם סוריה,הלוואי ו”וייר” ימלאו את הבארבי בשני לנובמבר עד לאפס מקום.

ובנתיים : שנה טובה ורוקנ’רול.

Advertisements
This entry was posted in art, clubbing, music, photography, rock, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, מוסיקה, צילום, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Soft Moon Vs. Ringo Deathstarr

  1. עידו שחם says:

    Right on brother. ההבדל בין הלהקות לדעתי הוא מערכת יחסים אינטימית לעומת סטוץ לוהט. לרינגו יש שירים טובים ומוזיקה מגוונת יותר שלא קיבלו את הסאונד הראוי (לא הביאו את הסאונדמן שלהם לארץ). סופט מון דפקו שואו מהפנט אבל באמת שקשה להבדיל בין השירים.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s