המסע אל מקורות הסוף

הבלוג שמתנהג אחרת עשה לעצמו פסק זמן , הניח מאחוריו כמה להקות אינדי מהוללות , תפס פוזה, ופנה לעבר הזאפה על מנת לצפות בהופעה שונה ממה שבא לו בדרך כלל לראות,הופעה של מוזיקת עולם. שלא תבינו אותו לא נכון , הבלוג אוהב מוזיקת עולם , רק מה, במידות. או קיי, אז עכשיו בגלל שירושלים הולכת לחגוג את מה שהם קוראים לו ” פסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת ” , ובגלל שגיל רון שמע והרכב ה ” סוף ” שלו ( סוף כמו קנה סוף, סוף כמו סופים , אלה שמאמינים באיסלאם של שלום ואהבה ) יופיע גם הוא בירושלים, ובגלל שהמון דברים תרבותיים קורים עכשיו בעיר הקדושה, בא לו לבלוג לחזות בשמע וחבורתו הגדולה דווקא בתל אביב , ודווקא במעוז חילוני כמו הזאפה ( כי בירושלים הוא יופיע במגדל דוד ושם כבר טמונים אלפי שנות היסטוריה כבדים , מאוד כבדים) . והנה בזאפה זה קורה בכיף, חפלה של חיבורי תרבות שורשיים, כל שיר וארצו הוא, והמסע אל מקורות הסוף נוגע באפריקה המון אפריקה, אבל לא רק אפריקה, ריקושטים לפלמנקו ספרדי , לפיוטי תפילה יהודיים, לסמבה ברזילאי, לרגאיי ג’אמייקני, ( הבלוג התלהב וצרח – ראסטאפארי!!!!) , לשאנטי תימני, לסילסולים תורכיים, למאוואלים מצריים ( יש כזה דבר?) לרקדניות בטן, לריקודים שבטיים, לכלי פריטה , נשיפה , תיפוף ואפילו ראפ אפרו אמריקאי ( יש כזה דבר! ) ויש קהל, לא הרבה ,יכלו להיות יותר, אבל יש, ואלה ששם,רוקדים ומוחאים כפיים וכמעט שאף אחד לא יושב, כי עם מוזיקה שכזו חייבים לעמוד על הרגליים ולהזיז את התחת, והנה קטע שידגים את מה שהיה שם , כי כמה שארבה במילים הוידאו הזה נותן את האווירה האמיתית, שופופו:

מעט רקע למי שרוצה לחסוך קפיצה לויקיפדיה. גיל רון שמע , עשה בזמנו את “שבע” עם מוש בן ארי, ואחר כך עוד כמה דברים. עכשיו אחרי שחרש יבשות , בלע חול בסהרה , נעצר בסנגל, שר עם אלפא בלונדי והופיע לפני פרס והדאלי לאמה ( בין השאר) הוא כאן עם חבורת נגנים נלהבת , מוקף במסכי וידאו ועושה שמח , שמח שנכנס ללב , שמח שאמור, בדומה למסי, האיש שלנו מברצלונה , להביא את כולנו עוד צעד אחד אל עבר השלום המיוחל . והלוואי.
רוצים לדעת מי עוד הופיע אתו , בטח שרוצים : עידן כרמלי , מתופף, משה דעבול גיטרה ( ואיזה יופי של גיטרה), דביר כהן “התימני”, זמר אורח ( מרגש בעליות) , אליאסף בשארי , בסיסט, אראל קסיס , קנון ( הבלוג מרותק לציפורניים,רעיון טוב לחיסכון במפרטים ) , אליזה אקוונדו , שירה ופרקשן , וכיף להסתכל עליו , וכיף לדעת שעשה את כל הדרך מחוף השנהב ( גאנה) לכאן , ויש גם נשפנים , אמיר שאהסר עם קלרניט, חליל , וחצוצרה ואחרון חביב עופר אנקורי בסקסופון ( דמינו חיבור של רוקסי מיוזיק למה שקורה כאן,קשה לדמיין, עובדה) , טוב , די עם השמות , אז רוצים עוד וידאו ? בטח שרוצים.

זהו להפעם.
אני בדרך לירושלים.

Advertisements
This entry was posted in music, rock, video, בא בלילה, ביקורת הופעה, וידאו, מוסיקה, מוסיקת עולם, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s