לשבור שורות עם תינוק מעופף

The Flying Baby, Barby, 6.7.13

זה לא קצת אנכרוניסטי? , זועקת הבלונדינית לאוזנו של החבר העומד לצידה כאשר גדי אלטמן עושה את כל שביכולתו על מנת לנפץ את גיטרת הבס בה הפליא לנגן לאורך הערב כולו. “לא!!!” צורח בחזרה החבר הטוב, זה לא אנכרוניסטי, זה פאקינג רוקנ’רול!!! וכאילו שלא ידענו מה שעומד לקרות כאן הערב בבארבי. הפליינג בייבי הם הרוקנ’רול בהתגלמותו, אולי מיליון שנה אחרי, אבל עדיין כמו אז כשבסאן פרנסיסקו תקעו פרחים בשיער, כמו אז כשה”מי” שברו גיטרות, כמו אז כשהנדריקס ניגן מאחורי הגב, כמו אז כשניל יאנג הודיע ברבים שחלודה לא מתה לעולם, ושזה גם הסיפור הבלתי נשכח של ג’והני רוטן. והנה באה ההשוואה לניל יאנג. מה? חשבתם שלא אשווה, בטח שאשווה, כי גבע אלון זה הגלגול המקומי של יאנג, ולא יעזור לו, ניל יאנג תקוע אצלו עמוק בוורידים, מכור לאיש ההוא, מכור על גיטרה וירטואוזית ושעתיים של הופעת רוק פאר אכסלנס כמו שרוק צריך להיות פאר אכסלנס, עם איסר טננבאום מתופף חשוף חזה עם השטיק הקבוע הזה שלו להעיף מקלות באוויר ולתפוס ( והוא לא מפספס אף מקל) ועם גדי אלטמן , ואני חוזר אליו, שיעשה את כל הקלישאות הרוקנ’רוליות האפשריות על מנת להפעיל קהל, כולל טיפוס על מונוטורים ובמה, כריעת ברך , היצמדות לזמר , ו….כן , ניתוץ הגיטרה בסוף , וזה היופי בהופעות שכאלה , עם טונות של שירים, חלקם טובים, חלקם מצוינים, חלקם לא תופסים בכלל ( אותי) , אבל עם המון המון ביצים , וגיטרות, גיטרות, גיטרות, שמשליכות לאכסטזה , לחלומות נעורים אבודים, לתקופה שבה שלט הרוקנ’רול כדרך חיים, ולא כעוד סרטון דלוח ביו טיוב, והנה אני , מוציא מצלמה ומנסה לקלוט, ויודע שלא כדאי לי, ובכל זאת דוגמה קטנה למה שקרה שם,וברור שאין מה להשוות בכלל בין וידאו להופעה, כי הלייב מנצח , תמיד מנצח.

וזהו, לא מצלם יותר,נותן למוסיקה לחדור, וזו חודרת, ואללה חודרת, תופסת ספידים פסיכדליים, רותמת בלוז לרוק, הופכת את הבארבי הקטן שלנו להיכל התהילה של תולדות הרוקנ’רול.הגלובאלי

Flying Baby , collage, barby,6.7.13

וכמה שאחזור על כך אין ברירה אלא להכנס ללופ ולהגדיר את ההופעה של הבייבס האלה
רוקנ’רול .רוק בקפיטל לטרס. ותודה ענקית לגבע, איסר וגדי שעשו את הערב האנכרוניסטי הזה.אנכרוניסטי יענו.

This entry was posted in art, City Life, clubbing, music, photography, video, אמנות, בא בלילה, ביקורת הופעה, מוסיקה, רוקנ'רול and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to לשבור שורות עם תינוק מעופף

  1. yuvalerel says:

    אשכרה, גבע אלון, גדי אלטמן ואיסר טננבאום הראו לקהל הישראלי מהיכן משתין הדג.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s