יאפים, ג’יפים ונזירה אתיופית בת תשעים.

עשו לנו הפתעה והביאו לנו בסוף הסיור את היאפים עם הג’יפים. פעם ראשונה שאני באוגנדה. ירושלים שעת ערב , רוח קרירה נושבת. אני עובר לקיט רוקנ’רולי , טי שירט ארוך שרוול עם גולגולת. מבקשים ממני לומר דברי פתיחה. אני מתחמק. מת לאנונימיות . איתי מציג את הלהקה : ” קבלו את הלהקה הכי טובה בארץ” ,אני מצטנע, לא בטוח שזה מה שהייתי אומר,. הם טובים , הכי טובים? . נשמע לי כמו מודעת פרסומת עם הגברת ווליום מחרישת אוזניים. הנה הם מתחילים. כל כך קטן באוגנדה. כל כך קטן וכל כך גדול. היאפים האלה נותנים עצמם עד הסוף. הקהל, נוסעי אוטובוס סיור לקראת עונת התרבות בירושלים. תערובת אנושית מוזרה. לא בטוח שיאפים עם ג’יפים יעשו להם את זה. הבירה בחינם. היאפים מהפנטים באיכויות שלא מכאן. זה עובד עליהם. הם מרותקים. מישהו אמר רוק ירושלמי? או קיי , בואו ונקרא לזה רוק ירושלמי. הנה אני על שרפרפון קטנטון מול הלהקה ,מתכופף, נזהר שלא לחטוף גיטרה !!בראש, מצלם בהיסטריה. הנה הוידאו.ואו!

עונת התרבות בירושלים. שם קצת מסורבל למיליון אירועים מפתים.קודם ליאפים מובילים אותנו לכנסיה האתיופית במרכז העיר. עוד ואו. ואו!!!, כמה שהכנסיה הזו מדהימה. רחוב אתיופיה 10. מי שלא היה שם חייב להגיע. מסיר נעליים, נכנס ומתמוטט מהנאה. מרים עיניים, משפיל מבטים. האמנות כאן מרתקת. ציורים על גבי ציורים, גור אריה יהודה, היילה סילאסי, ראסטאפארי ונזירה בת תשעים. נזירה שכותבת מוזיקה, נזירה ששמרה סוד לאורך שנים, נזירה שמתגלה ככה לפתע, תגלית של מאיה דוניץ ( בילויים ועוד הרבה) , תגלית שתצא עכשיו לאור בקונצרט באימקא, טל הפטר מבצע שני קטעים שלה בפסנתר, אני נזכר בערב של ג’אז אתיופי בבארבי, כאן בירושלים ההתרגשות תופסת חזק.

והנה הוידאו:

רוצים לדעת מה עוד היה שם בירושלים?.אז ככה. פעם ראשונה בקטמונים. מתארחים אצל נטע אלקיים. אמנית בחסד. ציירת, זמרת. מה לא. שירת מרוקו על יסודות נתיבותיים. אומרים נתיבותיים למי שגדל בנתיבות? . עולים לקומה השניה . פסטיבל בחדר. זה מיוחד. נטע ופסנתר מלווה. השירה במרוקאית. גם אלג’יראית ( מישהו מבדיל?) . ה”קהל” מרותק. אחר כך באוגנדה מול היאפים עם ג’יפים. איזה יופי של סוויץ’. גם עלי גפן ממולאים וסמבוסק. טעים לאללה.ותודה ענקית לאלה איתן לאיתי מאוטנר לנעמי פורטיס ולכל מי שארגן “טיול” תרבותי שכזה. ותודה עוד יותר ענקית לענת האשה הנפלאה שלצידי.עשיתם לי חוויה.

DSC_0056

Advertisements
This entry was posted in art, Festival, music, photography, rock, video, אמנות, ביקורת הופעה, מוסיקה, פסטיבל, צילום and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s